Kupujemy buty – na co zwrócić uwagę?

Kupujemy buty – na co zwrócić uwagę?

Nie istnieje obuwie uniwersalne i nie ma co z tym faktem dyskutować. Z punktu ekonomicznego jest to bardzo dobra wiadomość dla producentów (bo przecież trzeba kupić kilka par butów – a przynajmniej solidne buty zimowe, wiosenno-jesienne oraz na lato), zaś z punktu widzenia klienta jest to nieco uciążliwe, ponieważ trzeba nie tylko wydać sporą ilość gotówki na kilka modeli obuwia, nie lada wyzwaniem okazuje się także znalezienie dla nich miejsca w szafie (zwłaszcza, jeśli w domu mieszka kilka osób).

Wszechobecność tanich i wątpliwej jakości produktów z Chin sprawia, że nie jest łatwo znaleźć naprawdę porządne obuwie. Przede wszystkim już na samym początku warto kierować się złotą zasadą, o której zazwyczaj zapominamy w natłoku sklepowego harmideru: nie stać nas na buty najtańsze, kosztujące jedynie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta: cena obuwia przekłada się bezpośrednio na jego jakość, tak więc najtańsze buty posłużą nam najwyżej przez jeden sezon (o ile nie zniszczą się jeszcze przed jego końcem!), po którym będą się nadawać do wyrzucenia. W praktyce okazuje się, że jest to zwyczajne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zamiast zaoszczędzić, jesteśmy ponownie zmuszeni do wydania ciężko zarobionych pieniędzy, dlatego buty należy wybierać mądrze i kupować je bez pośpiechu.

Dobre buty za rozsądną cenę

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym i najzdrowszym dla naszego zdrowia wyborem obuwia są buty skórzane, w których stopy mogą swobodnie oddychać. Naturalna skóra ma tę zaletę, że daje się do pewnego stopnia modelować, buty ze skóry dość szybko się „rozchodzą” i dopasowują do kształtu stóp wręcz idealnie, nie powodując dyskomfortu i obtarć w trakcie ich użytkowania. Wiele osób jednak nie decyduje się na zakup tego rodzaju obuwia, tłumacząc to najczęściej  wysoką ceną, choć tak naprawdę wcale nie trzeba wydać fortuny, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości markowe buty.

Dobrym przykładem firmy oferującej wysoką jakość produktu w dobrej cenie jest nasza rodzima marka, dostępna w salonach CCC: obuwie Lasocki stanowi modelowy przykład na to, że wysokiej jakości produkty wcale nie muszą być drogie. Za przystępną cenę otrzymujemy solidne, wytrzymałe i ładne buty wykonane z wysokogatunkowej skóry naturalnej. Cechą najbardziej charakterystyczną dla marki Lasocki jest dbałość o szczegóły wykonania oraz tworzenie butów jednocześnie modnych i uniwersalnych pod względem stylistyki: po prostu te buty nie przestaną być modne  po jednym sezonie.

Dla każdego coś miłego

Warto też pamiętać, że choć w powszechnej świadomości to kobiety uchodzą za najlepsze „łowczynie butów”, mężczyźni też lubią wybierać buty dla siebie. Trend ten bardzo cieszy, bo dzięki niemu dość szybko zaczynają znikać panowie noszący jedne i te same buty przez cały rok i do każdego stylu ubioru. Dla przykładu: Lasocki – obuwie męskie oferuje panom różnego rodzaju obuwie na każdą okazję: zarówno do stylu casual, jak i do eleganckich garniturów. Ich głównym autem jest przystępna cena, dzięki której niemal każdy mężczyzna może wejść w posiadanie dobrze dopasowanego i modnego obuwia.

Wspomniane już wcześniej zmiany w obrębie świadomości estetycznej męskiej części populacji naszego kraju są po części wynikiem popularyzacji trendów modowych i rosnącej świadomości tego, jak dobrze prezentować się od strony wizualnej. Nie od dziś wiadomo, że obuwie jest jednym z najistotniejszych elementów ubioru, a często pełni w nim wręcz dominującą rolę. Warto zadbać o to, by nasze buty były nie tylko funkcjonalne, ale także umiejętnie dopełniały noszony strój – bo choć nie szata zdobi człowieka, to jednak to, w jaki sposób się ubieramy, sporo mówi o nas samych. Nawet najlepsza stylizacja przepadnie z kretesem, jeśli źle dobierzemy do niej obuwie.

Powrót na górę